Mbi 140 mijë doza vaksine Pfizer mbërrijnë në Shqipëri

Mbi 140 mijë doza vaksine Pfizer mbërrijnë në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale nb Shqipëri, ka njoftuar se sot kanë mbërritur edhe 140.400 doza vaksine nga marrëveshja me kompaninë Pfizer.


Sipas njoftimit, deri tani kanë mbërritur në Shqipëri 3,423,030 doza vaksine antiCOVID.

“Vaksinohuni sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të familjarëve tuaj. Vaksinat antiCOVID reduktojnë mundësinë e infektimit dhe shmangin hospitalizimet dhe fatalitetet. Çdo qytetar mbi 12 vjeç, mund të vaksinohet në qendrat shëndetësore”, thuhet në njoftim.

Lexo edhe

Video