Mbi 1.000 të vdekur nga koronavirusi në Belgjikë

Mbi 1.000 të vdekur nga koronavirusi në Belgjikë

Më shumë se 1.000 njerëz kanë vdekur deri më tani në Belgjikë si pasojë e  pandemisë me koronavirus.

Shkencëtari dhe zëdhënësi i shtabit të krizave, Emmanuel Andre, tha se 93 për qind e 1.011 personave të vdekur janë mbi 65-vjeç.


Një total prej 15.348 njerëz dolën pozitivë në Belgjikë, një vend me rreth 11.5 milionë banorë.

Gjysma e kapacitetit të njësive të kujdesit intensiv janë mbushur, ndërsa sot 5.376 persona të ri janë shtruar në spital, transmeton KosovaPress.

Lexo edhe

error: