Mbërrijnë në Kosovë bashkatdhetarët që i mbijetuan aksidentit në Kroaci

Mbërrijnë në Kosovë bashkatdhetarët që i mbijetuan aksidentit në Kroaci

Në orët e mbrëmjes në Aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës kanë arritur bashkatdhetarët që i mbijetuan aksidentit tragjik të dielës në Kroaci, derisa po ktheheshin nga Gjermania për në Kosovë.


Ata në aeroport kanë dalë t’i presin bashkëfamiljarët e tyre, ndërsa janë parë edhe disa autoambulanca.

Dhjetë udhëtarë humbën jetën dhe mbi 40 prej tyre u lënduan nga të cilët dy më rëndë.

Lexo edhe

Video

error: