Mbappe konfirmon të ardhmen e tij

Mbappe konfirmon të ardhmen e tij

Pas zërave se skuadra e Liverpool është gati të paguajë 200 milionë euro për të marrë sulmuesin francez Kylian Mbappe, ka ardhur reagimi i kampionit të botës.

Në një intervistë për “BeIN Sports”, lojtari francey ka bërë të ditur se nuk do të të largohet nga PSG.

Unë jam këtu, pjesë e PSG-së. Jam pjesë e një projekti 4-vjeçar. Ky është viti i 50-të i klubit tonë, një vit i rëndësishëm për në, për fansat, për të gjithë. Do të qëndroj këtu çfarëdo që të ndodhë”, tha fillimisht ai.

Unë do të përpiqem të sjell këtu trofe të tjerë dhe të jap më të mirën time në fushë”,përfundoi Mbappe, që këtë sezon ka shënuar 30 gola deri në momentin që Ligue 1 vendosi ta mbyllë para kohe kampionatin./KosovaPress/

Lexo edhe

Video

error: