Mauro Icardi kërkon rikthimin në Itali, kjo është skuadra e tij e preferuar

Mauro Icardi kërkon rikthimin në Itali, kjo është skuadra e tij e preferuar

Sulmuesi i Paris – Saint – Germain, Mauro Icardi, dëshiron të sigurojë një rikthim në Italia derisa AC.Milan është skuadra ku ai preferon të luaj në të ardhmen e afërt, përcjell KosovaPress.

Sipas raporteve më të fundit nga “Calciomnercato”, sulmuesi argjentinas nuk po ka shumë hapësira nën urdhërat e trajnerit Tjomas Tuchel, derisa edhe gruaja e tij, Wanda Nara’ së fundi përgëzoi Milanin për fitoren në derbi ndaj Interit.


Icardi tashmë po i shikon mundësitë e largimi nga PSG pasi Tuchel nuk e aktivizoi fare në disa prej ndeshjeve kruciale në Ligën e Kmapionëve.

Ish-sulmuesi i Interit pati periudhë fantastike në Serie -A derisa kishte luajtur për Sampdorian dhe Interin.

Lexo edhe

Video