Martinelli rinovon kontratën, radha për Saliban dhe Sakan

Martinelli rinovon kontratën, radha për Saliban dhe Sakan

Siç bëhet e ditur nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, ylli brazilian Gabriel Martinelli e ka nënshkruar kontratën e re afatgjate me skuadrën e Arsenalit.


Martinelli e rinovon kontratën e tij për katër vitet e gjysmë të ardhshme, respektivisht deri në qershor të vitit 2027, raporton KosovaPress.

Arsenali tani po bën çmos për t’i bindur mbrojtësin William Saliba dhe yllin anglez, Bukayo Saka për të nënshkruar kontrata të reja afatgjate me klubin.

Lexo edhe

Video