Maroku-Kroacia, formacionet zyrtare – foto

Maroku-Kroacia, formacionet zyrtare – foto

Kombëtarja e Marokut dhe ajo e Kroacisë do ta fillojnë Kampionatin Botëror “Katar 2022” ku përballen sot me fillim nga ora 11:00 në kuadër të Grupit F në stadiumin “Al Bayt”.

Në ndeshjen e fundit të zhvilluar, Maroku e mposhti Gjeorgjinë me rezultat 3:0, kurse Kroacia shënoi fitore me rezultat minimal 1:0 kundër Arabisë Saudite, raporton KosovaPress.


Bilanc më të mirë të rezultateve në pesë ndeshjet e fundit ka Kroacia me plot pesë fitore, krahas Marokut që ka regjistruar tre fitore dhe dy barazime.

Maroku dhe Kroacia pozicionohen në Grupin F së bashku me dy kombëtaret e tjera si Belgjikën dhe Kanadanë.

Tanimë të dy trajnerët kanë vendosur se me cilët lojtarë do ta fillojnë ndeshjen e sotme dhe formacionet zyrtare i gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video