Marku ka një thirrje për shqiptarët para ballafaqimit me Luisetton

Marku ka një thirrje për shqiptarët para ballafaqimit me Luisetton

Florian Marku do të rikthehet në ringun e boksit më 20 nëntor të këtij viti dhe aty do të ballafaqohet me Jorik Luisetton.

Konfirmimin se do të ballafaqohet me Luisetton Marku e dha para disa ditësh përmes një shkrimi në profilin e tij në “Facebook”, përcjellë KosovaPress.


Dy ditë më pas, Marku po ashtu postoi një video përmes se cilës e kërcënonte rivalin e tij me humbje të sigurt duke e këshilluar që të ndihej i frikësuar.

Tani, Marku ka bërë një thirrje për të gjithë shqiptarët që të jenë të pranishëm më 20 nëntor në “Wembley” me flamurat kuqezi për ta përkrahu në luftën e tij.

“I Përshëndes të gjithë shqiptarët kudo që janë. Më datë 20 nëntor është ndeshja. Ju pres te gjithëve në SSE Arena në Wembley në Londër me flamurat kuqezi”, ka shkruar Marku.

Lexo edhe

Video