Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Maqedonia Veriore deporton në Kosovë një person të kërkuar për grabitje

Maqedonia Veriore deporton në Kosovë një person të kërkuar për grabitje

Autoritetet e Maqedonisë Veriore deportuan sot në Kosovë personin me inicialet A.B. (21), shtetas kosovar, i cili është në kërkim lidhur me disa raste të grabitjeve dhe mashtrimeve në Ferizaj, Prishtinë dhe Prizren gjatë vitit 2020.


Deri te deportimi i tij ka ardhur, pas një pune hetimore nga hetuesit policor nga Sektorit rajonal në Ferizaj si dhe mbledhjen provave dhe  dëshmive materiale  lidhur me këto raste.

Pas përfundimit të procedurave ligjore, me urdhër të Prokurorit të shtetit, i njëjti është dërguar në ndalim policor prej 48 orësh deri në kompletimin e lëndës.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: