Mane zbarkon në Munih për të nënshkruar me Bayernin

Mane zbarkon në Munih për të nënshkruar me Bayernin

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane, tashmë ka mbërritur në Gjermani përpara transferimit të tij në Bayern Munich.

30-vjeçari do të largohet nga Liverpooli pasi ka shijuar një periudhë gjashtëvjeçare të mbushur me trofe nën drejtimin e Jurgen Klopp, e cila do të përfundonte me skadimin e kontratës së tij.


Mane vendosi që tani ishte koha për të vazhduar karrierën e tij diku tjetër, megjithatë, Bayern konsiderohej i vetmi pretendent realist për nënshkrimin e reprezentuesi nga Senegali, përcjellë KosovaPress..

Kampionët gjermanë dështuan me dy oferta për Mane përpara se të arrinin përfundimisht një marrëveshje me Liverpool-in, që do t’i shohë ata të paguajnë 27.5 milionë funte që mund të shkojnë deri në 35 milionë duke përfshirë dhe bonuset e kontratës..

Mane tani ka zbritur në Mynih pasi fluturoi me avion privat të martën në mëngjes, dhe ish-lojtari i Southamptonit tani do t’i nënshtrohet vizitave mjekësore në 24 orët e ardhshme.

Lexo edhe

Video