Mane rikthehet në fshatin e tij në Senegal për të luajtur me shokë në baltë – video

Mane rikthehet në fshatin e tij në Senegal për të luajtur me shokë në baltë – video

Sadio Mane u rikthye në qytetin e tij të lindjes, Bambali në Senegal, për të marrë pjesë në një ndeshje futbolli në komunitet së bashku me El Hadji Diouf.

Mane është duke e shijuar pushimin e tij veror, pas detyrës së tij me Senegalin të cilën kjo e fundit e mbylli me fitore më 7 qershor, duke qëndruar afër shtëpisë në vendlindje.

Ndërsa e ardhmja e tij ende nuk është zgjidhur, pasi Liverpooli po pret një ofertë nga Bayern Munich, 30-vjeçari bëri një udhëtim atje ku filloi gjithçka këtë javë për një ndeshje speciale në qytetin e tij.

Organizuar nga Mane, bashkatdhetarët e tij në kombëtarë Diouf, Papiss Demba Cisse dhe Mbaye Diagne ishin gjithashtu të pranishëm në një lojë, për të cilën anësori tha se erdhi si kërkesë e ish-shokëve të tij të fëmijërisë.


Ishte një kohë e lagësht dhe me baltë fushë në Bambali, ku Mane përfaqësoi të dyja skuadrat atë ditë, duke zëvendësuar numrin 10 për skuadrën blu me numrin 2 me skuadrën e kuqe.

“E përjetova këtë terren historik me shumë kënaqësi. Më pëlqeu shumë të luaja përsëri në shi, në fushën e Bambalit. E kërkuan ish-shokët e mi të fëmijërisë”, tha Mane për “wiwsport”.

Veçse kishte kuptim të madh për Manen, kësaj ndeshjeje iu gëzuan edhe bashkëkombësit e tij, të cilëve ai iu shërben me përulësi dhe krenari, duke ndihmuar në ndërtimin e një qendre shëndetësore dhe shkollës, ndër të tjera kontribute këto të jashtëzakonshme.

Videon e Manes duke luajtur me ish-shokët e tij e gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video