Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Mandzukic flet pas transferimit te Milani

Mandzukic flet pas transferimit te Milani

Mario Mandzukic falenderoi Milanin për mundësinë për t’u bashkuar me këtë klub të shkëlqyeshëm dhe u zotua se do të japë maksimumin e tij për të ndihmuar skuadrën të ketë sukses.

Milan është në krye të Serie A pas 18 ndeshjeve dhe Mandzukic është bashkuar për të ndihmuar në lehtësimin e ngarkesës në sulm, me Zlatan Ibrahimovic që u kthye në formacionin startues për herë të parë që nga nëntori, por me një tjetër skuadër, kundër Cagliarit.


Ish-sulmuesit të Juventusit i është dhënë fanella me numrin 9 dhe pret me padurim nderin e veshjes së fanellës ikonike të “Rossonerëve”.

“Unë jam mirënjohës për udhëheqjen e Milanit për mundësinë për t’u bashkuar me këtë klub të madh,” shkroi ai në Twitter. “Do të jetë një nder i vërtetë të veshësh këtë fanellë ikonike dhe të luftosh për “Rossonerët”.

“Mund të premtoj vetëm se do të jap maksimumin tim në çdo ndeshje dhe do të përpiqem ta ndihmoj ekipin në çdo mënyrë që mundem.”, tha në fund ai.

Lexo edhe

Video

error: