Manchester United-Atletico Madrid, formacionet zyrtare

Manchester United-Atletico Madrid, formacionet zyrtare

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja tejet interesante mes gjigandit anglez Manchester United dhe kampionit spanjoll Atletico Madrid, e vlefshme kjo për ndeshje e kthimit të fazës së eliminatoreve të Ligës së Kampionëve.

Në takimin e parë të zhvilluar në stadiumin “Wanda Metropolitano”, të dy skuadrat barazuan me rezultat 1:1, përmes golave të Felix dhe Elanga, përcjell KosovaPress.

Ndërkaq, në ndeshjen e fundit të zhvilluar, Manchester United e mposhti me rezultat 3:2 skuadrën e Tottenham, kurse Atletico Madridi shënoi fitore me rezultat 2:1 kundër Cadizit.


Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy skuadrat do të kenë probleme me mungesa të lojtarëve, ku për United nuk do të paraqiten Greenëood dhe McTominay, kurse te Atletico do të mungojnë Cunha, Lemar, Vrsaljko dhe Ëass.

Formacionet zyrtare janë këto:

Manchester United: De Gea, Maguire, Ronaldo, Fred, Fernandez, Varane, Dalot, Sancho, Telles, Tominay, Elanga

Atletico Madrid: Oblak; Savic, Gimenez, Reinildo; Marcos Llorente, Hector Herrera, Koke, De Paul, Renan Lodi; Joao Felix, Griezmann.

Lexo edhe

Video