Manchester City përmbys rezultatin, e mposht Real Madridin

Manchester City përmbys rezultatin, e mposht Real Madridin

Manchester City ka shënuar sonte fitore me përmbysje me rezultat 2:1.

Real Madridi është mposhtur me rezultat 1-2 nga Manchester City, në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, për kualifikim në çerekfinale.


Iscos shënoi i pari në Bernabeu, për rezultatin 1-0, por Jesus dhe De Bruyne shënuan në një hapësirë prej pesë minutave, për ta përmbysur rezultatin.

Zinedine Zidane sonte e humbi edhe kapitenin Sergio Ramos, i cili u ndëshkua me karton të kuq dhe do të mungojë në ndeshjen e kthimit, që luhet në Londër, ku edhe do të mësohet klubi që shkon në çerekfinale.

Lexo edhe

error: