Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Macarena, policinë franceze e pret dënimi për argëtim në stacion – video

Macarena, policinë franceze e pret dënimi për argëtim në stacion – video

Më shumë se njëzet oficerë të policisë franceze po përballen me ndëshkim të brendshëm për mbajtjen e një ahengu në stacionin e policisë ku ata ishin filmuar duke kërcyer Macarena dhe duke shkelur rregullat e mbrojtjes kundër virusit.

Një zëdhënës i selisë së policisë tha sot se ata që morën pjesë në aheng në periferi të Parisit në Oberville u urdhëruan të paraqisnin një raport mbi veprimet e tyre dhe se sanksionet ishin planifikuar.

Ai nuk i përshkroi fjalitë e planifikuara në detaje, raportoi AP.

Festat dhe shoqërimi janë të ndaluara në të gjitha mjediset e policisë, ndërsa në të njëjtën kohë, është e nevojshme të mbani maska ​​dhe t’i përmbaheni distancës shoqërore, dhe numri i njerëzve të lejuar në çdo dhomë është i kufizuar, tha zëdhënësi.


Një video e ngjarjes, e botuar në Lupsaider, tregon disa njerëz që vallëzojnë pa maska ​​në një dhomë të mbushur me njerëz.

Videoja ndezi kritika në një kohë kur policia franceze po kryen ndalimin e policisë nga ora 18:00 deri në 6 të mëngjesit në një përpjekje për të zvogëluar përhapjen e virusit.

Video

error: