Lukaku zemëron tifozët e Chelseat pas intervistës së parë me Interin – video

Lukaku zemëron tifozët e Chelseat pas intervistës së parë me Interin – video

Zyrtarisht u bë e ditur të mërkurën mbrëma se Romelu Lukaku ka siguruar rikthimin e tij tek Interi.

Më pak se një vit pasi u kthye në Chelsea nga Interi në një marrëveshje masive prej 112 milionë eurosh, belgu është kthyer sërish në Itali dhe do ta kalojë sezonin në huazim me gjigantët e Serisë A.

Që nga intervista e tij me “Sky Italia” në dhjetor, marrëdhënia mes Lukakut dhe bazës së tifozëve të Chelsea është përkeqësuar.

Në intervistën e vitit të kaluar, Lukaku shprehu pakënaqësinë e tij për stilin e lojës së trajnerit Thomas Tuchel, ku më vonë ai kërkoi falje dhe u la jashtë skuadrës së skuadrës për dy ndeshje.

Dhe tani duket se ka arritur pikën ku nuk ka kthim mbrapa, pas intervistës së parë të belgut që nga rikthimi i tij në Inter.

Belgu habiti shumë kur u shfaq duke thënë se ka qenë në kontakt me menaxherin e Interit, Simone Inzaghi gjatë sezonit 2021/22.

Lukaku tha për faqen zyrtare të Interit:

“Kam qenë në kontakt me Simone Inzaghin gjatë gjithë sezonit të kaluar. Mendoj se trajneri po bën mirë me skuadrën, kështu që unë dua të kontribuoj për të bërë atë që është më e mira për këtë klub”, tha Lukaku.


Ai shtoi: “As nuk e lashë shtëpinë time kur shkova në Angli, gjë që tregon se sa i lumtur jam që jam kthyer këtu. Tani dua të shoh djemtë në fushë.”

Tifozët e tronditur të Chelseat reaguan në rrjetet sociale për të shprehur zemërimin e tyre ndaj sulmuesit.

Një fans tha: “Duke parë intervistën e Lukakut dhe ku tha ai, që ka qenë në komunikim me Inzaghin gjatë gjithë sezonit me të vërtetë e bëri lëkurën time të zvarritet. Në këtë pikë, edhe nëse Interi nuk dëshiron të rinovojë kontratën e tij sezonin e ardhshëm, Chelsea duhet t’ia ndërpresë kontratën.”

Një tjetër postoi në “Twitter”: “Kështu që Lukaku i bashkohet Interit dhe më pas tha se ka qenë në kontakt me Inzaghin gjatë gjithë sezonit”.

Dhe një tifoz i tretë tha: “Sapo pashë intervistën e Lukakut me Interin dhe dikush duhet t’i kujtojë atij se ai është vetëm në huazim dhe teknikisht është ende një lojtar i Chelseat.”

Pavarësisht marrëdhënies së dobët mes lojtarit dhe tifozëve, Lukaku e mbylli sezonin 2021/22 si golashënuesi më i mirë i “Bluve”, me gjithsej 15 gola.

Intervistën e Lukakut e gjeni këtu:

Lexo edhe

Video