Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Lufthansa humb një milion euro çdo dy orë

Lufthansa humb një milion euro çdo dy orë

Linja ajrore gjermane Lufthansa humb një milion euro çdo dy orë, që është një përmirësim i dukshëm krahasuar me pikën më të ulët që kishte gjatë krizës së shkaktuar nga pandemia covid-19, tha kryeshefi ekzekutiv i kompanisë Carsten Spor.


Lufthansa kishte dy herë humbje vitin e kaluar, por ajo uli kostot dhe u përqendrua në fluturime fitimprurëse, tha Spor në një intervistë online me Eurocontrol, raporton Reuters.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: