Lucas Torreira “perfekt” për Atletico Madridin

Lucas Torreira “perfekt” për Atletico Madridin

Mesfushori i Arsenalit, Lucas Torreira në bazë të spekulimeve të fundit thuhet se është pranë një transferimi te gjiganti madrilen Atletico.


Rreth këtij transferimi shumë media raportojnë se ky transferim tashmë është i sigurt pasi që edhe Arsenali është në garë për transferimin e mesfushorit të Atleticos, Thomas Partey, ku thuhet se Torreira mund të përfshihet në marrëveshje.

“Ai është një mesfushor shumë i mirë me cilësi shumë të mira, dhe se një transferim tek Atletico Madridi do ishte perfekt për “El Colchoneros” pasi që do t’i jepte një frymë të re “uruguaiane” ekipit”, tha analisti Tom Vickery për “Sky Sports”.

Lexo edhe

Video

error: