Luajti me Ronaldon dhe Messin, Ramos vendos se cili është më i miri i të gjitha kohërave

Luajti me Ronaldon dhe Messin, Ramos vendos se cili është më i miri i të gjitha kohërave

Sergio Ramos ka marrë vendimin e tij në debatin se cili është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave mes Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos, pasi që ka luajtur me të dy.

Vetëm të mendosh se Ramos dhe Messi do të luanin në bashku para disa vitesh do të ishte diçka tejet e pazakontë. Dyshja kanë luajtur kundër njëri-tjetrit për më shumë se një dekadë gjatë kohës së tyre te Real Madridi, respektivisht Barcelona, raporton KosovaPress.

Messi shpesh e gjente veten në fund të një trajtimi brutal nga Ramos, i cili është përjashtuar më shumë herë se çdo futbollist tjetër në historinë e pesë ligave më të mira të Evropës.

Pavarësisht kësaj, Messi rregullisht ishte më i mirë se Ramos. Asnjë lojtarë nuk ka shënuar më shumë gola në historinë e “El Clasicos” se sa vetë superylli argjentinas.

Ramos u largua nga Real Madridi drejt Paris Saint-Germain si lojtar i lirë në muajin korrik të vitit 2021. Sikurse e gjithë bota, mbrojtësi spanjoll kishte mbetur i habitur kur ikona e Barçës, Messi iu bashkua atij në “Parc des Princes” një muaj më vonë.


Shumë tifozë të futbollit prisnin se marrëdhënia mes dyshes do të mbetej, në rastin më të mirë, e ftohtë. Por superyjet shpejt e lanë çdo dallim në njërën anë dhe përfunduan duke formuar një lidhje tejet të mirë të papritur në fushë.

Tani, Ramos ka zgjedhur mes Messit dhe Ronaldos se cili është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave. Pasi që kaloi 18 muaj në stërvitje dhe duke luajtur përkrah Messit, Ramos e cilësoi yllin argjentinas si më të mirin e historisë së futbollit.

“Kishte vuajtje për disa vite duke luajtur kundër Messit. Tani po e shijoj atë”, tha Ramos gjatë një interviste për “PSG TV”.

“Ai është lojtari më i mirë që ka prodhuar ndonjëherë futbolli”, shtoi më tej Ramos.

Po, duket se Ramos e vendosi dhe arriti në përfundimin se Messi është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave.

Lexo edhe

Video