Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Loriana Kuka fiton të bronztën

Loriana Kuka fiton të bronztën

Loriana Kuka ka fituar medaljen e bronztë në Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Kuka, në luftën për medaljen e bronztë mposhti rusen Antonina Shmeleva, me Ippon në shënim të artë, kategoria -78 kilogramë.


Loriana fitoi 5️00 pikë të reja Olimpike për normën Olimpike Tokyo 2020.

Për të ishte medalja e parë e fituar në Grand Slam.

Ekipi Olimpik i xhudos e mbyll Grand Slamin e parë në pandemi me një të artë të fituar nga Distria Krasniqi dhe të bronztën e Kukës.

Lexo edhe

Video

error: