Lladrovci bashkon Bulliqin dhe Rudarin, tregon kush i fiton zgjedhjet në Podujevë

Lladrovci bashkon Bulliqin dhe Rudarin, tregon kush i fiton zgjedhjet në Podujevë

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, derisa zhvillohej ndeshja në mes Llapit dhe Feronikelit, ka marrë një iniciativë që dy kandidatët për kryetarë të komunës së Podujevës, t’ia shtrëngojnë dorën njëri-tjetrit.

Ai ka ftuar kandidatin e LDK-së, Nexhmi Rudarin dhe atë të VV-së, Shpejtim Bulliqi që ta përshëndetin njëri-tjetrit.


Lladrovci në fund thotë se e para në zgjedhje do të dal LDK-ja, pas PDK-së, e cila për zgjedhjet në këtë komunë, ka dal me kandidatin Naim Fetahu.

Kjo komunë shkon në zgjedhje pasi që Agim Veliu u bë ministër i Punëve të Brendshme. Zgjedhjet do të mbahen me 15 mars.

Lexo edhe

error: