LK/ Reali e City në kërkim të finales, nis sfida në “Bernabeu”

LK/ Reali e City në kërkim të finales, nis sfida në “Bernabeu”

Ka nisur sfida e shumë pritur gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve ndërmjet Real Madridit dhe Manchester Cityt në stadiumin “Santiago Benrabeu”.

“Los Blancos” kërkojnë një tjetër lavdi në këtë kompeticion të madh, por për të arritur në finale sonte iu duhet ta përmbysin rezultatin nga ndeshja e parë ku pësuan disfatë me rezultat 4-3, transmeton KosovaPress.


Nga ana tjetër, Manchester Cityt po kërkon të bëjë histoiri në këtë kompeticion nën urdhrat e trajnerit Pep Guardiola, por i nevojitet edhe një 90 minutësh i fortë për ta bërë këtë.

Fituesin e këtij ballafaqimit në finalen e madhe të 28 majit do ta pres gjiganti anglez, Liverpooli.

Lexo edhe

Video