Liverpooli rikthehet te fitorja pas tri ndeshjeve në Premier Ligë

Liverpooli rikthehet te fitorja pas tri ndeshjeve në Premier Ligë

Liverpooli është rikthyer të fitorja në Premier Ligë pasi e ka mposhtur Brentfordin me rezultat 3-0.


Goli i parë për “The Reds” erdhi në minytën e 44’ nga mesfushori Fabinho, kurse në pjesën e dytë realizuan edhe Chamberlain në minutën e 69’ dhe Minamino në të 77-tën.

Pas kësaj fitoreje, skuadra e Jurgen Klopp ngjitet në pozitën e dytë në tabelë me 45 pikë, 11 më pak se lideri Manchester City.

Lexo edhe

Video