Liverpooli mposht Burnleyn dhe vendos fatin ne duart e veta për kualifikim në Champions

Liverpooli mposht Burnleyn dhe vendos fatin ne duart e veta për kualifikim në Champions

Tri pikë shumë të rëndësishme i ka arkëtuar Liverpoolit në luftën për një vend në tabelën e Premierligës që dërgon në Ligën e Kampionëve në sezonin e ardhshëm.

Skuadra e Jurgen Klopp triumfoi me rezultat 3-0 në xhiron e 37 të kampionatit anglez me golat e realizuara nga Firmino në minutën e 43’, Phillips në minutën e 52’ dhe Chamberlain 89’, përcjell KosovaPress.


Me këtë fitore, Liverpooli renditet në vendin e katërt me 66 pikë, aq sa ka edhe Leicester City një pozitë më poshtë.

Kjo nënkupton që “The Reds” e kanë fatin e tyre në duart e veta pasi me një fitore në xhiron e fundit kundër Crystal Palace do të kualifikoheshin për në Ligën e Kampionëve në sezonin e ardhshëm.

Lexo edhe

Video

error: