Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Liverpool po monitoron situatën e Kamaras

Liverpool po monitoron situatën e Kamaras

Gjiganti anglez ka shprehur interesim në yllin e Marseille.

Liverpooli është duke e monitoruar situatën e yllit të Marseille Boubacar Kamara, raporton “Calcio Mercato”.


Klubi francez dëshiron që të përfitoj një dëmshpërblim nga kampionët e Anglisë këtë verë, pasi që nga sezoni i ardhshëm lojtari mund të transferohet me parametra zero, përcjell KosovaPress.

21 vjeçari mund të luaj në shumë pozita, si mesfushor shkatërrues, qendërmbrojtës dhe mbrojtës i krahut të majtë, dhe momentalisht vlerësohet rreth 30 milionë euro nga klubi i tij Marseille.

Këtë sezon, Kamara ka arritur të bëjë 24 paraqitje në Ligën 1 të Francës, duke regjistruar vetëm një asistim për skuadrën e Marseille.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: