Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Liverpooli ende me shpresë për të siguruar shërbimet e Alabas

Liverpooli ende me shpresë për të siguruar shërbimet e Alabas

Klopp është fans i madh i mbrojtësit të Bayern.

Real Madridi mbetet ende si skuadra më favorite për të nënshkruar me mbrojtësin David Alaba, por Liverpooli si duket ende është në garë për shërbimet e lojtarit të Bayern, raporton “Bild”.


Jurgen Klopp i duhen përforcime në repartin e mbrojtjes, ku po shikon që të arrijë një marrëveshje me reprezentuesin austriak, kontrata aktuale e të cilit skadon në fund të këtij edicioni, përcjell KosovaPress.

Alaba këtë edicion ka bërë 15 paraqitje në Bundesliga, dhe ka arritur të regjistrojë një gol për skuadrën e Bayern Munich.

Lexo edhe

Video

error: