Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Lista zyrtare e deputetëve të AAK-së

Lista zyrtare e deputetëve të AAK-së

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 14 shkurt, ku Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka marrë 62.111 vota ose 7.0,78%, vota këto që ia sigurojnë 8 ulëse.

Më së shumti vota kanë marrë vëllezërit Haradinaj. Dersia Ramush Haradinaj ka marrë 41.406 vota, Daut Haradianj ka marrë 13.749 vota.


I treti me më së shumti vota është Besnik Tahiri me 7.815 vota, Bekë Berisha me 7.630 vota dhe Time Kadrijaj me 6.804 vota.

Kjo është lista e plotë e deputetëve të AAK-së:

Lexo edhe

Video

error: