Liria-Drita, formacionet zyrtare

Liria-Drita, formacionet zyrtare

Sot me fillim nga ora 17:00 stadiumi “Përparim Thaçi” do të jetë nikoqir i super ndeshjes mes Lirisië dhe Drtiës, e vlefshme kjo për xhiron e dytë të Superligës së Kosovës.

Liria e nisi sezonin e parë të Superligës së Kosovës me humbje minimale 1:0 nga kampioni, Ballkani, kurse Drita e mposhti Llapin 2:0, raporton KosovaPress.

Takimi i fundit mes këtyre dy skuadrave daton në muajin mars të vitit 2019, ku asokohe Drita e mposhti Lirinë 2:0.


Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare, dhe ato i gjeni më poshtë.

Liria

Drita

Lexo edhe

Video