Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Linja ajrore holandeze KLM shkurton edhe 1.000 vende të tjera pune

Linja ajrore holandeze KLM shkurton edhe 1.000 vende të tjera pune

KLM, filiali holandez i Air France, njoftoi sot se do të shkurtojë 1000 vende pune shtesë këtë vit dhe shprehu kundërshtimin e planeve të qeverisë për të futur një detyrim për të testuar të gjithë pasagjerët për COVID-19 para fluturimit për në Holandë.

Kompania ajrore deklaroi se një ulje e re e vendeve të punës do të pasojë, përveç mbylljes së 5,000 vendeve të punës gjatë vitit 2020, raporton Reuters.


Në të njëjtën kohë, një koalicion i linjave ajrore holandeze, përfshirë KLM, lëshoi ​​një deklaratë të veçantë duke thënë se kundërshton kërkesën që të gjithë pasagjerët që udhëtojnë në Holandë të bëjnë një provë të shpejtë për COVID-19 brenda katër orësh para se të hipin dhe të nisen në këtë vend.

“Holanda do të ishte i vetmi vend në botë që do të miratojë masa kaq të gjera,” tha shoqata e linjave ajrore në një deklaratë.

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: