Limaj i shpreh ngushëllime familjës Haliti për vdekjen e 82 vjeçarit nga koronavirusi

Limaj i shpreh ngushëllime familjës Haliti për vdekjen e 82 vjeçarit nga koronavirusi

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj u ka shprehur ngushëllime familje Haliti, pas vdekjes së 82 vjeçarit nga koronavirusi.

Postimi i plotë i Limajt:

Me dhimbje mora lajmin për vdekjen e Halim Halitit, qytetar nga komuna e Podujevës, i infektuar me COVID-19.

Familjes Haliti, iu shpreh ngushëllimet më të sinqerta.

Të nderuar qytetarë,


Vendi po kalon nëpër momente jo të lehta, por ajo që është shumë më rëndësi është se ndihmën më të madhe mund ta japim ne vet, duke respektuar në përpikëri këshillat dhe rekomandimet e profesionistëve.

Ne do ta kalojmë bashkë këtë situatë dhe pa dyshim që kjo situatë në bën që të reflektojmë duke u solidarizuar, kujdesur dhe respektuar rregullat.

Përmes këtij postimi, dua t’i uroj shërim të shpejt të gjithë atyre që janë të prekur nga ky virus, duke shpresuar që të bashkohen sa më shpejtë me familjet e tyre.

Ju bëj thirrje që të qëndroni në shtëpi, dhe në këtë formë secili e jep kontributin e vet në mos përhapjen e këtij virusi.

 

#rrininështëpi

Lexo edhe

error: