Ligue 1 nuk do të luajë më për këtë sezon, anulohet kampionati

Ligue 1 nuk do të luajë më për këtë sezon, anulohet kampionati

Pas Holandës është Franca ajo që ka anuluar të gjitha aktivitetet sportive deri në shtator duke bërë kështu që kampionati i futbollit në vend të anulohet.

Akoma nuk ka dijeni se çfarë do të bëhet me titullin, do ti jepet Paris Saint-Germain apo do të anulohet përfundimisht.


Lajmin për anulimin e aktiviteteve sportive e dha pak më parë kryeministri Edouard Philippe.

Deri më tani vetëm Gjermania duket se është në hapat e duhur drejt fillimit të kampionatit, teksa Anglia, Spanja dhe Italia duket se janë të destinuara për t’u anuluar.

Lexo edhe

error: