Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Ligji anti-COVID, mbahet dëgjim publik

Ligji anti-COVID, mbahet dëgjim publik

Për Projektligjin për parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19, komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale do të mbajë dëgjim publik.


Nga Kuvendi i Kosovës kanë njoftuar se dëgjimi publik për Projektligjin për parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19 do të mbahet në ora 13:00 në sallën C301.

Numri total i rasteve pozitive deri më tani është 10.247 raste nga 40.646 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 327 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

Lexo edhe

Video

error: