Liga e Kombeve për femra, Kosova e nis me barazim si mysafire e Bullgarisë

Liga e Kombeve për femra, Kosova e nis me barazim si mysafire e Bullgarisë

Kombëtarja e Kosovës e femrave e ka nisur sot aventurën në Ligën e Kombeve kundër Bullgarisë.

“Dardanet” e zhvilluan ndeshjen e parë të Ligës C si mysafire, ku barazuan pa gola 0:0 me Bullgarinë, raporton KosovaPress.

Vashat kosovare treguan paraqitje të mirë, dhe arrijnë të arkëtojnë një pikë tejet të vlefshme ndaj Bullgarisë si mysafire.


Me pikën e re, Kosova renditet në vendin e dytë të Grupit 5 të Ligës C me një pikë, krahas Bullgarisë që renditet në vendin e parë me katër pikë, por me një ndeshje më shumë të zhvilluar.

Kosova gjendet në të njëjtin grup me Bullgarinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Rezultati final, 0:0.

Lexo edhe

Video