Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Liga e Kampionëve vazhdon sot me dy ndeshje interesante

Liga e Kampionëve vazhdon sot me dy ndeshje interesante

Liga e Kampionëve mbrëmë u rikthye pas një pushimi të gjatë, ku pamë disa rezultate interesante.

Paris Saint-Germain ishte mysafirë i Barcelonës, ku kjo e fundit pësoi humbje të thellë në shtëpi, me rezultat 1:4, dhe Liverpooli, arriti të mposhtë skuadrën gjermane RB Leipzig, ku rezultati përfundimtar ishte 0:2.

Faza eliminatore e Ligës së Kampionëve do të vazhdojë edhe sot, ku Juventus është mysafir i Portos. Kurse, Sevilla do të zhvillojë ndeshje kundër Borussia Dortmundit, përcjell KosovaPress.


Programin e plotë të ndeshjeve të sotme në kuadër të 1/16-ës së Ligës së Kampionëve e gjeni të bashkangjitur më poshtë.

21:00 Porto – Juventus (Stadiumi Dragao)

21:00 Sevilla – Borussia Dortmund (Stadiumi Ramon Sanchez-Pizjuan)

Lexo edhe

Video

error: