Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Liga e Kampionëve rikthehet me dy ndeshje interesante

Liga e Kampionëve rikthehet me dy ndeshje interesante

Gara më prestigjioze në Evropë, ajo e Ligës së Kampionëve, rikthehet sot me dy ndeshje tejet interesante.

Atletico Madrid pret si vendës gjigantin anglez Chelsea, dhe Bayern Munich është mysafir i skuadrës italiane Lazio, përcjell KosovaPress.

Takimi i fundit i Atleticos me “Blutë” e Londrës ishte në vitin 2017, ku rezultati përfundimtar ishte 1:1, por Chelsea arriti të kualifikohej tutje, ku rezultati i përgjithshëm ishte 3:2.


Në anën tjetër, ky do të jetë takimi i parë mes Lazios dhe Bayern-it, ku italianët do të kërkojnë që të befasojnë kampionin aktual të Ligës së Kampionëve.

Programi i plotë i ndeshjeve në Ligën e Kampionëve:

21:00 Atletico Madrid – Chelsea (Stadiumi neutral Arena Naționala) – Bukuresht/Rumani

21:00 Lazio – Bayern Munich (Stadiumi Olimpico)

Lexo edhe

Video

error: