Liga e Evropës/West Hami dhe Sevilla drejt vazhdimeve, Lyoni eliminon Porton

Liga e Evropës/West Hami dhe Sevilla drejt vazhdimeve, Lyoni eliminon Porton

Kanë përfunduar disa nga ndeshjet e Ligës së Evropës, ndërsa në dy prej tyre tani nevojiten vazhdimet.

Pas plot 90’ minutave lojë, skuadra e Atalantas ka shënuar fitore me rezultat minimal 1:0 kundër Bayer Leverkusenit, kështu duke siguruar kualifikimin tutje, përcjell KosovaPress.

Po ashtu, kualifikimin tutje sot siguroi edhe skuadra e Barcelonës, e cila e mposhti si mysafire me rezultat 2:1 Galatasarayn.

Ndërkaq, skuadra e Portos është eliminuar sot pavarësisht se barazoi 1:1 me Lyonin, pasi që ky i fundit në ndeshjen e parë kishte triumfuar me rezultat 1:0.

Në anën tjetër, dy ndeshje janë drejt vazhdimeve, ku West Ham është në avantazh 1:0 kundër Sevillas, kurse Real Betis kryeson 1:0 si mysafirë kundër Eintracht Frankfurtit.

Rezultatet e ndeshjeve të sotme në Ligën e Evropës i gjeni më poshtë.


Bayer Leverkusen 0:1 Atalanta

Crvena Zvezda 2:1 Rangers

Galatasaray 1:2 Barcelona

Monaco 1:1 Braga

Në vazhdime – Eintracht Frankfurt 0:1 Real Betis

Lyon 1:1 FC Porto

Në vazhdime West Ham 1:0 Sevilla

Lexo edhe

Video