Liga e Evropës rikthehet me një program interesant të ndeshjeve

Liga e Evropës rikthehet me një program interesant të ndeshjeve

Pas ndeshjeve të Ligës së Kampionëve, rikthehet Liga e Evropës me një program  me përballje tejet interesante, përcjell KosovaPress.

Milan kundër Celtic, LASK kundër Tottenham dhe Arsenal me Rapid Wienan janë disa nga ndeshjet që tërheqin shikueshmëri më të madhe.

Më poshtë mund të gjeni të bashkangjitur orarin e ndeshjeve së bashku me grupet përkatëse të skuadrave të cilat do të zhvillojnë përballjet e tyre sot.

Grupi A

21:00 CFR Cluj (3) – CSKA Sofia (4) (Stadiumi Dr. Constantin Rădulescu)

21:00 Roma (1) – Young Boys (2) (Stadiumi Stadio Olimpico)

Grupi B

21:00 Arsenal (1) – Rapid Wien (3) (Stadiumi Emirates)

21:00 Molde (2) – Dundalk (4) (Stadiumi Aker)

Grupi C

21:00 Nice (3) – Bayer Leverkusen (2) (Stadiumi Allianz Riviera)

21:00 Slavia Prague (1) – Hapoel Beer Sheva (4) (Stadiumi Sinobo)

Grupi D

21:00 Benfica (2) – Lech Poznan (3) (Stadiumi Estádio Sport Lisboa e Benfica)

21:00 Rangers (1) – Standard Liege (4) (Stadiumi Ibrox)

Grupi E

21:00 Granada (1) – PSV Eindhoven (2) (Stadiumi Nuevo Estadio de Los Cármenes)

21:00 Omonia Nicosia (4) – PAOK FC (3) (Stadiumi GSP)

Grupi F


21:00 AZ Alkmaar (3) – Napoli (1) (Stadiumi AFAS)

21:00 Real Sociedad (2) – Rijeka (4) (Stadiumi Anoeta)

Grupi G

18:55 AEK Athens (3) – SC Braga (2) (Stadiumi Main Olympic)

18:55 Zorya (4) – Leicester City (1) (Stadiumi Slavutich – Arena)

Grupi H

18:55 AC Milan (2) – Celtic (4) (Stadiumi San Siro)

18:55 Lille (1) – Sparta Prague (3) (Stadiumi Stade Pierre Mauroy)

Grupi I

18:55 Qarabag FK (4) – Maccabi Tel Aviv (2) (Stadiumi Basaksehir Fatih Terim)

18:55 Sivasspor (3) – Villarreal (1) (Stadiumi Yeni Sivas 4 Eylül Stadyumu)

Grupi J

18:55 LASK (3) – Tottenham Hotspur (2) (Stadiumi TGW Arena)

18:55 Royal Antwerp (1) – Ludogorets (4) (Stadiumi Bosuilstadion)

Grupi K

18:55 CSKA Moscow (4) – Wolfsberger AC (3) (Stadiumi VEB Arena)

18:55 Feyenoord (2) – Dinamo Zagreb (1) (Stadiumi Feyenoord de Kulp)

Grupi L

18:55 FK Crvena Zvezda (2) – Hoffenheim (1) (Stadiumi Rajko Mitiq)

18:55 Gent (4) – Slovan Liberec (3) (Stadiumi KAA Gent)

Lexo edhe

Video