Liga e Evropës; Këto janë rezultatet e pjesëve të para

Liga e Evropës; Këto janë rezultatet e pjesëve të para

Momentalisht janë duke u zhvilluar disa ndeshje tejet interesante në Ligën e Evropës, ku pas pjesës së parë skuadrat si Bayer Leverkusen, Dinamo Zagreb e Lazio gjenden në epërsi.

Pas 45’ minutave lojë, Bayer Leverkuseni është në avantazh prej dy golave kundër Celtic, njëjtë sikurse në ndeshjet e tjera si ajo mes Dinamo Zagreb e Genk dhe Lazio e Lokomotiv Moscow, përcjell KosovaPress.

Po ashtu, në epërsi gjendet edhe skuadra e West Ham, ku është duke e mposhtur 1:0 skuadrën austriake Rapid Vienna.

Rezultatet e pjesëve të para në ndeshjet që janë duke u zhvilluar në Ligën e Evropës i gjeni më poshtë.

Braga 0 – 1 Midtjylland

Celtic 0 – 2 Bayer Leverkusen


Ferencvaros 1 – 1 Real Betis

Genk 0 – 2 Dinamo Zagreb

Lazio 2 – 0 Lokomotiv Moscow

Ludogorets 0 – 0 Crvena Zvezda

Marseille 0 – 0 Galatasaray

West Ham 1 – 0 Rapid Wienna

Lexo edhe

Video