Liga e Evropës, këto janë ndeshjet e sotme

Liga e Evropës, këto janë ndeshjet e sotme

Faza kualifikuese e Ligës së Evropës do të vazhdojë sot me disa ndeshje interesante të ndara në dy orare, nga ora 18:45 dhe me fillim nga ora 21:00.

Dy ndeshjet më interesante të programit të sotëm do të jenë ajo mes Lazio e Marseille dhe ajo mes West Ham United e Genk, përcjell KosovaPress.

Po ashtu, ndeshje sot do të zhvillojë edhe skuadra italiane Napoli, e cila e pret në shtëpi në stadiumin “Diego Armando Maradona” skuadrën e Lirim Kastratit Legia Warsaw.

Programin e plotë të ndeshjeve të fazës kualifikuese në Ligën e Evropës e gjeni më poshtë.

Grupi A

21:00 Rangers – Brondby IF

21:00 Sparta Prague – Lyon

Grupi B

21:00 PSV Eindhoven – Monaco

21:00 Sturm Graz – Real Sociedad

Grupi C

21:00 Napoli – Legia Warszawa

Grupi D


18:45 Fenerbahçe – Royal Antwerp

21:00 Eintracht Frankfurt – Olympiacos

Grupi E

18:45 Lazio – Marseille

21:00 Lokomotiv Moscow – Galtasaray

Grupi F

18:45 FC Midtjylland – Crvena Zvezda

18:45 Ludogorets – SC Braga

Grupi G

18:45 Real Betis – Bayer Leverkusen

Grupi H

18:45 Rapid Wien – Dinamo Zagreb

21:00 West Ham United – Genk  

Lexo edhe

Video

error: