Aliu shkon në Beograd, Durmishi: Ministri po merr pjesë në Samitin e Hekurudhave për Ballkanin Perëndimor

Aliu shkon në Beograd, Durmishi: Ministri po merr pjesë në Samitin e Hekurudhave për Ballkanin Perëndimor

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu po qëndron për vizitë në Beograd për të marrë pjesë në Samitin e Hekurudhave për Ballkanin Perëndimor.

Vizitën e Aliut në këtë samit e ka bërë të ditur për KosovaPress zëvendësministri i kësaj ministrie Hysen Durmishi.


“Në Beograd po mbahet Samiti i Hekurudhave për Ballkanin Perëndimor, e që merr pjesë edhe Kosova. Kosova përfaqësohet nga ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu”, tregoi Durmishi.

Ndërsa i pyetur lidhur me nënshkrimin e një marrëveshjeje  bashkë me ministrat e pesë vendeve të tjera të Ballkanit Perëndimor, Durmishi tha se për nuk ekziston një marrëveshje dhe se atje vetëm po diskutohet për hekurudhat.

Lexo edhe

Video