Levante befason Real Madridin, kalon në epërsi prej 2-1

Levante befason Real Madridin, kalon në epërsi prej 2-1

Një nismë aspak e mirë e Real Madridit në pjesën e dytë të ndeshjes ndaj Levantes.

Reali kishte shkuar në pushim me epërsi minimale 1-0 me golin e Gareth Bale, por pjesa e dytë ka filluar shumë keq për ekipin e Carlo Ancelotit, përcjellë KosovaPress.


Brenda 12 minutave të pjesës së dytë, Levante ka realizuar dy gola. Fillimisht në minutën e 46 realizoi Reger dhe pastaj edhe Campana në minutën e 57’.

Ja goli i dytë i Levantes:

Lexo edhe

Video