Lëndohet rëndë portieri i Iranit, largohet nga loja

Lëndohet rëndë portieri i Iranit, largohet nga loja

Kanë kaluar 30 minuta lojë në ndeshjen e Kupës së Botës ndërmjet Anglisë dhe Iranit.


Rezultati vazhdon të mbetet i pandryshuar, pra 0-0 me të dy skuadrat që vazhdojnë të mos tregohen shumë të rrezikshme para portave kundërshtare, raporton KosovaPress.

Në minutën e 20’ të ndeshjes, nga loja është larguar portieri i Iranit Hossein Hosseini pasi pësoi një lëndim të rëndë në fytyrë.

Lexo edhe

Video