Lëndohen 6 persona në një aksident trafiku në Prizren

Lëndohen 6 persona në një aksident trafiku në Prizren

Në fshatin Kojujshë të prizrenit ka ndodhur një aksident trafiku, ku lëndime trupore kanë pësuar gjashtë persona me datën 18 shtator.

Sipas njoftimit aksidenti ka ndodhur mes dy automjeteve me targa vendor të drejtuar nga dy meshkuj kosovar, dhe se viktimat e tjera janë 4 femra. Të lënduarit kanë pranuar tretman mjekësor.


Rasti është inicuar si aksident trafiku.

Fshati Kojushë, Prizren 18.09.2022 – 17:20.  Raportohet për një aksident trafiku mes dy automjeteve civile me targa vendore me drejtues meshkuj kosovarë. Përveç dëmeve materiale lëndime trupore kanë pësuar gjashtë persona, katër femra dhe dy meshkuj kosovarë,  të cilët kanë pranuar tretman mjekësor.

Lexo edhe

Video