Leeds United-Chelsea, formacionet zyrtare

Leeds United-Chelsea, formacionet zyrtare

Skuadra e Marcelo Bielsas, Leeds United, pret sot në shtëpi skuadrën e Chelseat, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 28-të të Premier Ligës angleze.

Chelsea do të tentojë të vazhdojë serinë pa humbje nën urdhrat e Thomas Tuchel, kurse Leeds do të kërkojnë që ta rigjejnë fitoren, duke befasuar “Blutë” e Londrës, përcjell KosovaPress.

Për Chelsean në këtë ndeshje nuk do të paraqiten Tammy Abraham dhe Thiago Silva, ndërsa tek Leeds do të mungojnë Forshaw, Hernandez, Struijk dhe Koch.


Formacionet zyrtare të dy skuadrave i gjeni më poshtë.

Leeds United (4-1-4-1): Meslier; Ayling, Llorente, Struijk, Alioski; Phillips; Raphinha, Roberts, Dallas, Harrison; Bamford

Chelsea (4-2-3-1): Mendy; Chilwell, Ruediger, Christensen, Azpilicueta; Jorginho, Kante; Pulisic, Mount, Ziyech; Havertz 

Lexo edhe

Video