Lë kampionin për nënkampionin, Erjon Kastrati basketbollist i Trepçës – foto

Lë kampionin për nënkampionin, Erjon Kastrati basketbollist i Trepçës – foto

Përmes një njoftimi zyrtarë, KB Ylli e ka konfirmuar largimin e basketbollistit Erjon Kastrati nga klubi.

Pas plot dy sezoneve me suharekasit, Kastrati largohet nga Ylli, duke fituar dy tituj të Superligës së Kosovës, një të Ligës Unike dhe Superkupën e Ligës Unike, përcjell KosovaPress.


Tani, e ardhmja e Kastratit është bërë e qartë, ku ai i është bashkuar nënkampionit, KB Trepçës.

Këtë gjë e ka konfirmuar edhe klubi mitrovicas, ku Erjoni i bashkohet projektit të Trepçës për tre vitet e ardhshme.

https://www.facebook.com/kbtrepca/posts/pfbid02wkgr9uwSnX4sxDKvgUR23cLKip6yu51A8BJV6EkPucj4gh2RTECezpFEBYG8nzy2l

Lexo edhe

Video