LDK falënderon qytetarët për përkrahjen dhe qetësinë lidhur me atentatet e planifikuara

LDK falënderon qytetarët për përkrahjen dhe qetësinë lidhur me atentatet e planifikuara

Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një reagimi publik ka falënderuar  qytetarët e Kosovës në përgjithësi dhe anëtarësinë e saj në veçanti për përkrahjen dhe qetësinë e treguar deri më tani lidhur me informimin për planifikimin e atentateve ndaj kryetarit të LDK-së, Lumir Abdixhiku, dhe tre deputetëve të LDK-së.


Po ashtu LDK-ja falënderon partnerët ndërkombëtarë për mbështetjen e dhënë lidhur me këtë rast.

“LDK-ja u bën thirrje organeve kompetente që, në përputhshmëri me seriozitetin e situatës, në të cilën cak potencial janë katër përfaqësues të qytetarëve të Kosovës, të zhvillojnë hetime të pavarura dhe të ruajnë profesionalizmin, si dhe diskrecionin lidhur me këtë proces hetimor”, thuhet në njoftimin e LDK-së.

Abdixhiku thotë se nuk ndihet i rrezikuar

Lexo edhe

Video