Lazio-inter, formacionet zyrtare

Lazio-inter, formacionet zyrtare

Pas pauzës për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare, Serie-A rikthehet dhe sot sjellë njërën nga ndeshjet më të rëndësishme të xhiros së tetë ndërmjet Lazios dhe Interit.

Ballafaqimi ndërmjet këtyre dy skuadrave fillon nga ora 18:00 në stadiumin “Olimpico”, përcjellë KosovaPress.

Momentalisht Interi është në vendin e tretë me 17 pikë, kurse Lazio në të gjashtën me 11 pikë.


Këto janë formacionet zyrtare:

Lazio:Reina, Marusic, Felipe, Patric, Hysaj, Milinkovic, Leiva, Basic, Pedro, Immobile, Anderson

Inter: Handanovic, Skriniarm De Vrij, Bastoni, Darmian, Gagliardini, Brozovic, Barella, Dimarco, Perisic, Dzeko

Lexo edhe

Video

error: