Lajme

Më shumë nga Lajme

No Post/News Found

Siguri

No Post/News Found

Tjera

  • Rajoni
  • Intervista
  • Tjera

Viti 2023 nis me rekorde në turizëm: 74% më shumë

Viti 2023 ka nisur me rekorde të reja, për sa i përket numrit të vizitorëve të huaj që kanë udhëtuar drejt Shqipërisë. Ministria e Turizmit dhe

Eksportet drejt Italisë, 33 miliardë lekë gjatë 2-mujorit të parë

Në dymujorin e parë të këtij viti eksportet e mallrave nga Shqipëria drejt vendeve të BE-së arritën vlerën 58.4 miliardë lekë, ndërsa INSTAT bëri të ditur

Mali i Zi po mban zgjedhjet presidenciale

Qytetarët e Malit të Zi do të votojnë sot për të zgjedhur presidentin e ri të vendit. Presidenti aktual, Millo Gjukanoviq është duke garuar kundër gjashtë

Rama uron që marrëveshja e panënshkruar të kthehet në realitet

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pas pajtueshmërisë së Kosovës dhe Serbisë në orët e vona të së shtunës mbi aneksin e zbatimit të planit