Tjera

  • Rajoni
  • Intervista
  • Tjera

Shkupi gati t’i bëjë bashkë Lavrovin dhe Blinken-in, “bllokohet” qyteti

Maqedonia e Veriut do të jetë nikoqire e Këshillit të 30-të ministror të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë – OSBE, i cili nga sot

Qeveria maqedonase miraton marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë-Prizren

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se ka miratuar marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë – Prizren. Nga kabineti qeveritar njoftojnë se me këtë edhe

Blinken uron Shqipërinë për festën e pavarësisë: Krenarë për aleatë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar Shqipërinë me rastin e 111-vjetorit të shpalljes së pavarësisë. Përmes një deklarate të publikuar në faqen zyrtare të

NATO uron Shqipërinë për 111 vjetorin e Pavarësisë

Urimeve për Festën e Pavarësisë së Shqipërisë i është bashkuar edhe faktori ndërkombëtar. NATO përmes një fotoje të postuar në Twitter, ka uruar Shqipërinë në 111-vjetorin