Lajçak: Vazhdojmë diskutimet serioze me Kurtin

Lajçak: Vazhdojmë diskutimet serioze me Kurtin

I dërguari i posaqëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi Mirorslav Lajçak ka thënë se, mirëprita mundësinë për të vazhduar diskutimet e mia të hapura, të detajuara dhe serioze me kryeministrin Albin Kurti për normalizimin e marrëdhënieve dhe çështjet aktuale të dialogut, veçanërisht energjinë dhe targat.

Ai përmes Tweet-it ka reaguar duke thënë se, bisedimet i vazhdova edhe në takimin me zv.kryeministrin e parë Besnik Bislimi.


“E mirëprita mundësinë për të vazhduar diskutimet e mia të hapura, të detajuara dhe serioze me kryeministrin Albin Kurti për normalizimin e marrëdhënieve dhe çështjet aktuale të Dialogut, veçanërisht energjinë dhe targat. Bisedimet i vazhdova edhe në takimin me zv.kryeministrin e parë Besnik Bislimi”, ka shkruar Lajcak.

Lexo edhe

Video